piątek, 25 maja 2012

Żeglarze MKŻ Mikołajki rozpoczęli regaty w Pucku

Młodzi żeglarze pływający w klasie “Cadet” z MKŻ Mikołajki po dwutygodniowej przerwie ruszyli na kolejne regaty, tym razem do Pucka.Tam dzisiaj rozpoczęły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach nieolimpijskich.

W klasie “Cadet”, wśród siedemnastu załóg (szesnaście z Polski i jedna z Ukrainy), które stanęły na starcie, znalazły się cztery z MKŻ Mikołajki.
W piątek organizatorzy przeprowadzili cztery wyścigi, które odbyły się przy słonecznej pogodzie i wietrze wiejącym z prędkością 3-4 w skali Beauforta.
Po piątkowych wyścigach prowadzi polska załoga Dawid Kania i Katarzyna Pochylska, która wyprzedza silną załogę z Ukrainy. Na trzecim miejscu plasuje się załoga MKŻ Mikołajki Karol Zembrzuski i Paweł Jakubowski. Pozostałe załogi z mikołajskiego klubu zajmują miejsca: 6. Mikołaj Mickiewicz i Can Arslan, 8. Mateusz Olbryś i Mateusz Michalak, 14. Michał Kozłowski i Jakub Witkowski.
- Warto zaznaczyć, że na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata załoga z Ukrainy uplasowała się na 4 miejscu, a prowadzący po pierwszym dniu Dawid był „oczko” niżej. Z kolei Karol z Pawłem zajęli 25 miejsce. W Pucku załoga MKŻ pokazuje, że potrafi z w/w załogami nawiązać walkę. Karol z Paweł prowadzili w 3 biegach. Szkoda, że nie dowieźli ani razu zwycięstwa do mety – podsumowuje pierwszy dzień Grzegorz Hammerszmidt, trener MKŻ Mikołajki.