niedziela, 2 grudnia 2012

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: Rekordowe zwycięstwo MKTZ, 11 bramek Gawlińskiego!

Wydarzeniem czwartej kolejki mikołajskiej „halówki” było rekordowe zwycięstwo drużyny MKTZ 21:3 nad najmłodsza drużyną ligi Luzakami. Aż jedenaście bramek w tym meczu strzelił najskuteczniejszy piłkarz ligi Maciej Gawliński.

Obrońcy tytułu okazali się bezlitośni dla Luzaków. Do przerwy prowadzili już 9:0. Koncertowo zagrał najskuteczniejszy zawodnik ligim ponad połowy bramek zdobytych Maciej Gawliński, który był autorem połowy bramek zdobytych przez MKTZ w tym meczu. Jest to jak na razie rekordowe zwycięstwo odniesione w tym sezonie w „Mikołajki Jarguz Cup”. MKTZ – Luzaki 21:3 (9:0). bramki: Gawliński 11, Walendziewicz 4, Puszko 3, Chludziński 2, Chabowski – Wujak 2, Prusarczyk).
Spore kłopoty miał dotychczasowy lider Huragan Wojnowo w meczu z Last Teamem. Rywale lidera przez większą część spotkania stawiali im skuteczny opór. W 11 minucie spotkania nawet objęli prowadzenie 2:1. Losy tego wyrównanego spotkania rozstrzygneły się w końcowej jego części. W 33 minucie Huragan objął prowadzenie 4:3, a dwie minuty później padła zwycięska bramka, która ustaliła wynik tego emocjonującego spotkania. Huragan Wojnowo – Last Team 5:3 (2:2). Bramki: Kuba Wachowski 2, Ksepka 2, Dziczek – Góralczyk, Brzostek, Oleksiej.
Drugi obok Huraganu zespół, który nie stracił jeszcze punktu w tegorocznej lidze SPK wygrało także swój mecz, pokonując Czarno-Czarnych Śmietki 5:1 (3:0). Czarno-Czarni dzielnie stawiali opór wiceliderowi, zwłaszcza w drugiej połowie. Ponownie piękną bramką popisał się czołowy zawodnik SPK Rafał Serowik, który pokonał bramkarza strzałem z prawie połowy boiska. SPK – Czarno-Czarni 5:1 (3:0). Bramki: Serowik, Peliszko, Laskowski, Błaszczyk, Kozłowski – Stępień.
Sporo emocji przyniosło także spotkanie Hotelu Robert's Port z Dolarami USA. Obie ekipy po wygraniu dwóch pierwszych meczów, w poprzedniej kolejce poniosły porażki. Przez większą część I połowy obie ekipy raziły nieskutecznością. Dopiero w 14 minucie kibice zobaczyli pierwszą bramkę w meczu, którą strzelił dla „Hotelarzy” Bubienko. Do przerwy jeszcze dwukrotnie zawodnicy Hotelu Robert's Port pokonali bramkarza „Dolarowców”. W drugiej części spotkania „Hotelarze” okazali się bardziej skuteczni i ostatecznie mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Hotel Robert's Port – Dolary USA 7:1 (3:0). Bramki: Maciorowski 4, Bubienko 2, Wojciech Dziewa – Romaniuk.
Ostatni mecz IV kolejki pomiędzy Czempionami a Unią Woźnice niektórzy określali jako derby Woźnic, ponieważ wśród zawodników Czempionów także jest kilku mieszkańców tej miejscowości. Mecz stał na wyrównanym poziomie, jednak Czempioni mając w swoich szeregach skuteczniejszych zawodników, wygrali to spotkanie dużą różnica bramek. Czempioni – Unia Woźnice 10:1 (4:1). Bramki: Gałązka 3, Kordek 2, Kamil Lubelski 2, Krystian Lubelski, Jabłoński, Warmus – Żmuda.
Warto zaznaczyć, że w czwartej kolejce sędziowie pokazali jedynie dwie żółte kartki. Liderem nadal pozostaje drużyna Huraganu Wojnowo, która wyprzedza lepszą różnicą bramek SPK. Obie ekipy mają po komplecie punktów. Dwa oczka mniej ma trzeci MKTZ.